Jak si správně vybrat klimatizaci?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak si správně vybrat klimatizaci? 394

Toužíte po příjemném osvěžení ve Vašem bytě za letních horkých nocí?

Chcete v bytě volně dýchat bez pylů a alergenů?

Klimatizace patří mezi vyhledávané přístroje v případě, že chceme nejlepší možné řešení pro vyhřátou místnost nebo kancelář v letním období. Byly vždy většinou považovány pouze za předměty zvláštního luxusu a převládal zde názor, že i bez nich je možné pohodlně žít.

Klimatizační zařízení se ale stalo v poslední době velmi populárním druhem zboží a na trhu najdeme široký výběr sortimentu, který může především nezkušeného spotřebitele malinko zmást. Mnoho lidí totiž ani netuší, kde by v bytě měla klimatizace být správně umístěna. Navíc nám tato technika může pohodlně sloužit až 20 let, ale samozřejmě záleží na instalaci a používání.

Moderní klimatizace jsou obvykle multifunkční. Vytápění místnosti, ionizace a čištění vzduchu, práce ve spánkovém režimu, speciální ovládací funkce, to jsou jen některé funkce, kterými klimatizace disponují a mohou nám  zpříjemnit pobyt v místnosti.

Jak si klimatizaci vybrat?

V závislosti na místnosti a požadovaném výkonu lze pro každou místnost vybrat vhodné klimatizační zařízení. Výkon klimatizace, což vlastně znamená chladicí kapacita, se počítá na základě údajů o celkové energii ze všech zdrojů tepla, jako je osvětlení, přímé sluneční světlo, elektrická zařízení. Navíc bychom si měli také klimatizaci vybrat i podle toho, kde ji budeme využívat. Například v kancelářích, které jsou většinou vybaveny počítači, je produkce tepla hodně vysoká bude  klimatizace s vyšším výkonem jistě vítána. Nízká hlučnost zařízení je jistě vítána zejména na úřadech, v kancelářích i školách.

Klimatizace nebo spíše její externí jednotka je možné instalovat venku, což určuje nízkou hladinu hluku systému jako celku.  Pro chlazení celého bytu je také vhodné připojit se k centralizovanému systému klimatizace, pokud je samozřejmě k dispozici.

Náhlá porucha klimatického zařízení je vážným a mnohdy i nákladným problémem. Zabránit tomu lze především správným výběrem klimatizace, jejích parametrů, instalací, údržbou, která se provádí včas a dodržují se provozní pravidla.

ALDIG, s.r.o – spolehlivý partner v oblasti klimatizačních systémů. Více informací na www.klima-aldig.cz