TOP 5 nenáročných pokojovek pro začátečníky

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TOP 5 nenáročných pokojovek pro začátečníky 48

Bojíte se, že vám pod rukama umře i kaktus, ale i přesto byste si chtěli zútulnit domov zelenými rostlinami? Nejde pouze o dekoraci, některé pokojovky čistí vzduch, můžete je brát i jako určitou formu investice, velké zdravé rostliny se šplhají do částek několika tisíc. Jde ale spíš o lásku k přírodě a hobby než o lukrativní způsob podnikání.

Řasokoule

Kulička štěstí, druh vlasovité zelené řasy, nacházející se v některých jezerech na severní polokouli, na Islandu, v Japonsku, Estonsku a Skotsku. V našich podmínkách ji pěstujeme v odstáté vodě, kterou stačí jednou za 10 dní vyměnit.

  1. Asparagus

Tato nadýchaná rostlina snáší mnohem více zneužívání než jiné kapradiny, ona to technicky vzato moc kapradina není. Asparagus se přizpůsobuje jasným místům i tmavším koutům. Udržujte půdu vlhkou a bude se jí dařit.

  1. Aglaonema

Pokud máte sklony k přelévání rostlin, Aglaonema je rostlinou přímo pro vás, bez problémů vydrží přebytečnou vodu. Prodává se v celé škále barev, včetně zelené, růžové, bílé a červené.

  1. Tlustice vejčitá

Odolný sukulent, který zadržuje vodu ve svých tlustých listech, a tak může přežije i déle než měsíc bez jakékoli pozornosti. Umístěte ji do slunečného okna (nejlépe na jih nebo na západ) a do vody, když je půda suchá.

  1. Šplhavnice zlatá

Tato rychlorostoucí popínavka vypadá skvěle jen tak na poličce, přerůstajíce květináč. Ideální je pro ni světlé místo bez přímého slunce, ale přizpůsobí se i tmavším místům. Se zaléváním pozor, neměla by stát ve vodě.

Máte rádi ekologii? Vyzkoušejte ekologické produkty Greenway!