Bolesti zad a pohybového ústrojí

0 105

Určitě jsme se s tímto problémem nejednou setkali a to nemusíme být starouškové.

Bolesti zad a pohybového ústrojí nás mohou potkat v každém věku a hlavními příčinami jsou nesprávné držení těla, špatná životospráva, obezita nebo pak už i věk.

Dlouhodobé chronické bolesti zad a pohybového ústrojí výrazně snižují kvalitu života pacienta a mohou být i příčinou pracovní neschopnosti nebo dokonce invalidity.

Základním faktorem první pomoci je klid na lůžku a to v poloze, která nám nejvíce uleví od bolesti. Pomoci nám mohou běžná analgetika.

Známe také běžná onemocnění jako je například chřipka a ta nás dokáže dokonale potrápit. Bolí nás nejen hlava, ale i celé tělo, klouby nevyjímaje. Proto je důležité zbytečně neprochladnout, abychom tak předešly nepříjemným bolestem pohybového ústrojí.

Správné držení těla nám tyto nepříjemnosti ušetří. Pokud ale máme sedavé zaměstnání, měli bychom o to víc věnovat volný čas pohybu. Nemusí to být naběhané kilometry denně, zde postačí hodinová procházka každý den. Abychom předešli nepříjemným bolestem zad , měli bychom tedy dodržovat správné držení těla při sezení, procvičovat jemným pohybem i krční páteř, která je denně namáhána a vynikajícím doporučením je i plavání. Milovníci vody se tak mohou zbavit nepříjemných bolestí právě při plavání a spojí přitom příjemné s užitečným.

Na co bychom ale také neměli zapomínat je klidný spánek a ten nám zaručí vhodný polštář pod hlavu a samozřejmě i matrace. Když se člověk dobře nevyspí, je nejen mrzutý a bez nálady, ale dostaví se (a to dřív nebo později) i právě ty zmiňované bolesti zad a kloubů. Proto výběr matrace určitě nenechávejme náhodě. Investice do kvalitního spánku se rozhodně vyplatí.

V poslední době stále více slyšíme o správném životním stylu a o obezitě. Ta je další příčinou bolestí zad a kloubů. Pokud si nehlídáme váhu, velmi tím trpí klouby i páteř a svalstvo ochabuje. Proto opět malá rada: hýbejme se ! Pohyb má nezastupitelný význam v našem životě. S bolestmi zad, pohybového ústrojí a páteře Vám poradí www.dayal.cz

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.