Dentální hygiena

0 29

Návštěva zubní ordinace je pro valnou většinu pacientů nepříjemnou záležitostí. Pokud nejdeme na pravidelnou půlroční prohlídku, tak vyhledáváme zubaře, když máme nějaký problém s našimi zuby nebo dásněmi. Vrtání zubů nebo dokonce trhání není příjemné. Pokud budeme používat správnou techniku čištění a vhodné přípravky k čištění zubů, tak se můžeme většině problémů vyhnout.

Správnou techniku čištění bychom si měli osvojit již jako malí. Již v dětství je proto vhodné navštívit dentální hygienistku, která nám ukáže správné čištění zubů a doporučí vhodné pomůcky. Při dodržování doporučených zásad můžeme předejít vzniku zubního kazu, ale především zánětu dásní tzv. paradontózy. Vyzkoušejte služby profesionálů v zubní ordinaci MUDr. Jiřího Bendy.

Při první návštěvě dentální hygienistka nejdříve zkontroluje stav vašeho chrupu a pak odstraní zubní kámen a zubní plak, který se na zubech vytvořil a to pomocí ultrazvuku. Následně dočistí váš chrup speciálními ručními nástroji. Zubní kámen dokáže způsobit mnoho onemocnění. Díky zubnímu kameni a zubnímu plaku se zhoršují hygienické podmínky v ústní dutině a zapříčiní vznik zánětu dásní. Záněty dásní jsou velmi bolestivé a může dojít až k odhalení zubních krčků.

Další ošetření, které vám dentální hygienistka provede je odstranění pigmentací speciálním přístrojem Air-Flow tzv. pískovačem. Tento přístroj šetrně vyčistí chrup od plaku a bakterií, ale také nejrůznějších pigmentací jako jsou skvrny od barevných potravin, čaje, červeného vína, kávy a cigaret.

Návštěva dentální hygieny by měla končit celkovým leštěním zubů pomocí jemné zubní pasty díky, které bude povrch zubů dokonale hladký.

Po ošetření následuje instruktáž, jak máte doma správně pečovat o svůj chrup. Dentální hygienistka vám pomůže s nácvikem správného čistění zubů a dásní a vybere vám správné pomůcky, které budete doma používat.

Pokud chcete mít zdravé a krásné zuby, tak pravidelně navštěvujte ordinaci dentální hygieny zubarbenda-praha5.cz 1 až 2x ročně.

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.