Jak si vybrat správné brýle?

0 62

Vybrat si správné brýle není lehká záležitost. Pokud potřebujeme brýle ze zdravotních důvodů, tak prvním krokem je návštěva očního lékaře, který zjistí, jaké dioptrie potřebujeme. Dalším krokem je návštěva specialisty očního optika, který vám odborně poradí, jak si vybrat ty správné brýle. Obor oční optik se například studuje na Vyšší odborné škole zdravotnické a střední škole zdravotnické v Praze 1, Alšovo nábřeží 6. Uplatnění absolventů této školy je v očních optikách nebo také ve firmách, které vyrábějí brýlové obruby nebo brýlové čočky. Po absolvování studia zakončeného maturitou mohou absolventi dále ve studiu na této škole pokračovat a mohou získat titul diplomovaný oční optik více informací na szspraha1.cz.

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola na Praze 1 nabízí nejen obor DIPLOMOVANÝ OČNÍ OPTIK ale i moderní obory LABORATORNÍ ASISTENT nebo APLIKOVANÁ CHEMIE.

V dnešní době se staly brýle módním doplňkem a jejich nošení již není ostuda, jak tomu bylo v minulosti. Dokonce i lidé, kteří brýle ze zdravotního hlediska nepotřebují, si je pořizují. Ceny brýlí se pohybují různě. Můžeme si pořídit levné brýle nebo značkové brýle, které nás vyjdou na několik tisíc korun. Také záleží na tom, zda si chceme pořídit brýle, které se nám hodí spíše do práce nebo na volný čas. Samozřejmě ideální by bylo pořídit si obroučky na každou příležitost. V dnešní době jsou velmi oblíbené obroučky nápadné a kreativní.

Samotnému výběru brýlí bychom měli věnovat dostatek času. Brýle budou ústředním bodem našeho obličeje. Raději navštivte několik optik a zjistěte si, jaký sortiment obrouček nabízejí a samozřejmě za jaké ceny. Cena obrouček by ale neměla být hlavním faktorem, podle kterého si brýle vybereme.

Pokud si kupujeme jen jedny brýle, které by měly být univerzálním doplňkem na všechny příležitosti, tak je lepší si trochu připlatit a vybrat si obroučky z kvalitního materiálu a s pěkným designem. Velmi důležité je, jak nám obroučky sedí na obličeji. Zde bychom se také měli řídit radami odborníka očního optika, který by měl posoudit, zda nám vybrané obroučky dobře sedí a korespondují s tvarem našeho obličeje. Pokud nám podle jeho posouzení námi vybrané brýle nesedí, tak nám doporučí jiné obroučky. Budou to takové obroučky, které budou dotvářet náš styl a budeme je nosit několik let. Brýle si totiž nepořizujeme na měsíc nebo rok, ale budeme je nosit dlouhodobě. Také proto klademe důraz na kvalitu, aby nám brýle několik let vydržely. Obroučky musí dotvářet náš obličej a nesmí ho přebíjet. Důležité je vybrat takové brýle, které budou dotvářet naši osobnost a stanou se její součástí.

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.