Kde hledat práci?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kde hledat práci? 13

Dnes máte spoustu možností, jak najít práci. Asi nejčastějším způsobem je v dnešní době internet. Existuje několik webových stránek, kde si můžete vybrat vhodné zaměstnání. Na internetu máte možnost si vybrat – buď zaměstnání hledáte aktivně sami a odpovíte na inzerát, který Vás zaujal, nebo napíšete životopis a vložíte to na stránky, kde si ho mohou přečíst sami zaměstnavatelé. Výhoda této možnosti je v tom, že zaměstnavatel bude vědět, koho potřebuje zaměstnat a ozve se Vám napřímo.

Při hledání práce Vám můžeme doporučit specializované portály, které Vám pomůžou k Vaší vysněné práci:

www.prace.cz – velký portál provozovaný společností Seznam.cz

www.jobdnes.cz – jeden z největších portálů na hledání práce

www.volnamista.cz – inzerce na volná místa zcela zdarma

Dále můžete hledat na www.annonce.cz nebo můžete zkusit i www.bazos.cz

Kromě internetu Vám pak vhodnou profesi mohou nabídnout různé pracovní agentury. Naše pracovní agentura Hvězda Vám poradí, jak napsat životopis, jak se chovat, jak se vyjadřovat i neverbálně komunikovat. Díky naší pomoci máte při hledání práce větší šanci uspět.

Semináře osobnostního rozvoje

Další možností, jak si najít práci, jsou tzv. semináře osobnostního rozvoje. Každý člověk touží žít v harmonii a v pohodě. K tomu je potřeba naučit se nacházet základy duševní hygieny, která je také nepostradatelnou součástí při výběru vhodného zaměstnání. Kromě duševní hygieny je potřeba také přijmout strach z nového a efektivně bojovat se stresem a seřadit si životní priority. V semináři bude vedle teoretického výkladu místo i pro nácvik relaxace formou autogenního tréninku. Tyto techniky Vám pomůžou se zklidnit a Vy se pak můžete pustit do hledání nové práce. Zpočátku hledání nové profese Vás mohou doprovázet konflikty, ale i ty jsou součástí života a je třeba se k nim postavit čelem. Konflikty jsou součástí života každého z nás. Seminář Vám nabízí efektivní metody řešení konfliktů (nejen teoreticky, ale i v praxi) a naučí Vás s nimi pracovat. Poukáže na naučené vzorce Vašeho chování, které po jeho odkrytí dokážete rychle změnit. I takové informace Vám jistě pomůžou v hledání nové práce.