Motivace při hledání zaměstnání

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Motivace při hledání zaměstnání 28

Jeden z nejdůležitějších faktorů při hledání zaměstnání je motivace a koučování. Koučování je způsob podpory, kdy Vás nenásilnou formou motivují k efektivnějšímu využití vlastních zdrojů pro posun směrem k rozvoji vlastního potenciálu. Motivace neradí, ale je Vám partnerem v procesu seberozvíjení. Motivace je důležitým faktorem, jak si najít novou práci, ale i jak si udržet práci. Pokuste se vždy hledat pozitivní momenty či své pozitivní vlastnosti, které můžete nabídnou v hledání své nové práce.

Hledejte zaměstnání, které Vám umožní projevit se a objevit v sobě možnosti růstu. Život pro Vás může být mnohem zajímavější, pokud budete věřit, že si peníze zasloužíte. A vy si je opravdu zasloužíte. Stačí změnit naučené vzorce chování, které Vás mohly blokovat ve vyjádření vlastního potenciálu. Nemusíte mít vzdělání, které odpovídá dané pozici, a přesto toto zaměstnání dostanete. Záleží jen na Vašem projevu se prezentovat. Obhájit své schopnosti.

Potřebujete motivaci při hledání zaměstnání? Zkuste si napsat na papír věci, po kterých toužíte a kolik peněz na ně potřebujete… uvidíte že motivaci najdete!

Arteterapie

Hledání zaměstnání je leckdy velmi náročné, a tak můžete zkusit využít i tzv. arteterapii.

Jedná se o metodu vlastního sebevyjádření nenásilnou formou, která Vám skrze vlastní odraz projeví skryté možnosti vlastního uplatnění. Spoustu věcí si můžete uvědomit a pak Vás již nic nebude brzdit v hledání nové práce. Snad nejdůležitější složkou při pracovním pohovoru je komunikace a její projevy. Výměna informací s okolím nám otevírá svět pochopení. Komunikace je jedna z nejdůležitějších dovedností. A mnoho lidí v této oblasti nevědomě pokulhává. Dovolte si otevřeně hovořit o svých potřebách a pocitech. Tím, že odhalíte svoji zranitelnost, ji zocelíte a určitě Vám pomůže při hledání vhodné práce. V pracovním prostředí je komunikace na prvním místě a nebojte se projevit své schopnosti, ať už jsou jakékoli.

Kurz sociálně-psychologické aspekty motivace a osobnostního rozvoje

Pro ty z Vás, kteří si moc nevěříte, je nejlepší obrátit na naší pracovní agenturu se s žádostí o pomoc a radu. Tento kurz pojednává o motivaci a rozvoji z pohledu sociálně-psychologických hledisek. To znamená, že se zaměřuje na motivaci a rozvoj sebepoznání. Správně nasměrovaná motivace s vírou, že dokážete změnit vlastní přesvědčení Vám dodá chuť a radost pracovat. Tím, že získáte chuť se realizovat, zvýšíte si sebevědomí. Tím ve Vás započne pohled na smysl hledání práce.