Kdy je vhodné najmout si účetní firmu?

0 37

V České republice není stanovena fixní roční daň, jako v některých jiných zemích a proto je ze zákona stanovena povinnost vést účetnictví.

Pokud provozujete podnikatelskou činnost, tak je vaší povinností odvádět státu hned několik daní jako je například daň z přidané hodnoty, daň z příjmu a zdravotní a sociální pojištění. Povinností každého, kdo podniká, je si daně spočítat sám. Státu náleží pouze role kontrolní. K tomu, abychom daně správně spočítali tzn. vedli příjmy a výdaje firmy, slouží přehledy a seznamy, kterým říkáme účetní agenda. Jsou to například přehledy vydaných a přijatých faktur, peněžní deník aj.

Vedení vlastního účetnictví nás stojí mnoho času. Pokud si podnikatelé vedou účetnictví sami, tak musí evidovat přijaté faktury, vystavovat vydané faktury, tisknout daňové přiznání a další a samozřejmě si musí pořídit účetní program, který stojí nemalé peníze a mohou strávit mnoho času, aby se v účetním programu naučili pracovat. Dále si také sami musí hlídat termíny, které jsou pro jednotlivé daně ze zákona stanoveny. Podnikatelé jsou odpovědni za chyby ve svém účetnictví a pokud finanční úřad chyby nalezne, tak musí podnikatel chybu odstranit a v mnoha případech je postižen finančních pokutou a ta se může vyšplhat do velkých částek.

Pokud se podnikatel rozhodne najmout externí účetní firmu, která bude účetnictví jeho firmy spravovat, tak je pravděpodobnost chyby o hodně menší a v případě, že se chyba stane, tak pokutu udělenou finančním úřadem bude platit účetní firma. Samozřejmě, že externí účetní firmě podnikatelé platí za služby, které jim poskytuje, ale nemusí se o vedení účetnictví starat a přenechávají vše profesionálům. Na trhu je mnoho účetních firem, které poskytují ty nejprofesionálnější služby spojené s vedením účetnictví a přesto jsou cenově velmi zajímavé. Jedna z takových firem je ELOCA.CZ , která Vám pomůže také v oblasti správy nemovitostí (facility management), zajištění ekonomických, technických a právních služeb, technické pomoci ve výstavbě, rozpočtů staveb a inženýrské činnosti. Na trhu je již od roku 2005 a patří mezi spolehlivé firmy.

Záleží jen na vás, zda si vyberete tu správnou účetní firmu, za nás můžeme doporučit ELOCA.CZ.

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.