Satelitní vysílání získává stále větší popularitu

0 36

Satelitní vysílání získává stále větší popularitu. Není sice zadarmo, ale oproti klasickému pozemnímu vysílání nabízí širší nabídku programů, lepší pokrytí signálem, více HD programů a ve většině případů i vyšší kvalitu obrazu a zvuku. Místo běžné antény máte parabolu, kterou je potřeba správně nastavit. Aktuálně jsou dva nejlepší poskytovatelé digitální televize společnosti Skylink nebo Flixtv..

V dnešní době je třeba mít kvalitní přijímače, aby  jste  si užily krásný obraz a zvuk ve FULL HD  kvalitě  a nebo ještě lepší ve formátu UHD 4K.  Nejlepšího naladění dosáhnete za pomoci kvalitního měřáku signálu, ten ale není zrovna levný. Uspět můžete i bez něj, v takovém případě ale nastavovací práce provádějte pokud možno ve dvou a domlouvejte se spolu přes vysílačku anebo mobil. V menu přijímače si nejprve nastavte potřebné parametry programu, který chcete přijímat, a najděte v něm místo, kde se zobrazuje síla přijímaného signálu. Postupně pozici paraboly dolaďujte, abyste dosáhli maximálních hodnot. Jakmile tento krok máte za sebou, můžete spustit ladění daného transpondéru. Pokud je vše v pořádku, povede se vám naladit několik programů včetně vašeho vytipovaného. Jestli se stále nedaří, mohlo se stát, že jste naladili programy z jiné družice. V takovém případě to zkuste znovu a lépe. Další možností je zkusit mírně měnit náklon paraboly a postup opakovat.

Pokud se vám nedaří naladit signál z paraboly tak je lepší si zavolat kvalitní servis který vám naladí  parabolu přesně dle satelitního měřáku, který vám ukáže sílu a kvalitu signálu a taky obraz z družice.

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.