Výběr správné zubní náhrady

0 90

Zvolení typu té správné a vhodné zubní náhrady je závislé hlavně na tom faktu, zda potřebujeme nahradit celý zub nebo jen jeho část.

Jaké jsou možnosti zubních náhrad?

Existuje hned několik zubních náhrad a těmi jsou: protéza, zubní korunka nebo implantáty. Vytvoření jakékoliv zubní náhrady není nic jednoduchého a vlastně je to pro zubní laboratoře zakázka vytvořená na míru. Převážná část zakázky je vytvářena zubním technikem. Na českém trhu působí řada zubních laboratoří. K těm renomovaným patří Zubní laboratoř – Jan Mašek.  Je to zubní laboratoř s dlouholetou tradicí se sídlem v centru Prahy. Díky profesionálnímu přístupu, nejmodernějšímu přístrojovému vybavení a používání kvalitních zahraničních materiálů garantuje poskytování služeb, které splňují mezinárodní standardy.

Zubní korunka

Prvním krokem je příprava korunky zkaženého nebo zničeného zubu, aby se na zbytek zubu mohla umělá korunka vytvořená zubním technikem nasadit. Tuto přípravu provádí zubní lékař tedy dentista, který musí zbrousit hrany zbytku zubu, aby vytvořil požadovaný tvar. Pak se provádí otisk obou čelistí, který se již posílá do zubní laboratoře. Zubní technik si vytvoří z otisku pracovní model čelisti a na tomto modelu pak stanoví přesný tvar a velikost korunky. Vytvořený model musí přesně zapadat do protilehlé čelisti a nesmí způsobit pacientovi nepříjemné pocity nebo dokonce komplikace. Profesionální a odborné služby naleznete zde zubymasek.cz.  Když se model budoucí korunky vytvoří, tak dochází k samotné výrobě korunky. Zubní technik vytvoří kovový skelet, na nějž se nanese keramická hmota v barvě a tvaru zubu. Nakonec se korunka musí vypálit v keramické peci. Technik ji doleští a pak už ji obdrží dentista, který ji pacientovi zacementuje na zbroušený zbytek zubu. Podobným způsobem se také vyrábí můstek. U zubního můstku se jedná o více zubů v řadě.

Protéza

Zubní protézou se řeší úplná ztráta chrupu. Tato zubní náhrada se vytváří ze zhotoveného pryskyřičného těla a pryskyřičných zubů na míru pacientovi. Z jedné strany jsou do zubní náhrady vsazeny umělé zuby a druhá strana musí kopírovat dásně a patro. V případě, že si protézu nasazujete tím správným způsobem, tak vytvořený podtlak má zubní protézu udržet na dásních a patře.

Zubní implantáty

Další možností jsou zubní implantáty. Jsou to tzv. zubní kořeny, které jsou vyrobené z titanu ve tvaru válečku. Je to další řešení zubních náhrad. Zubní implantáty jsou upevněny do čelisti a jedna část zasahuje přímo do ústní dutiny. Na tuto část se pak upevňuje umělá korunka nebo i můstek.

Chcete mít tu nejlepší zubařskou péči? Doporučujeme Zubní laboratoř Jana Maška – www.zubymasek.cz

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.