Jak najít ztracenou životní rovnováhu

0 33

Prohloubení klidu, posílení imunity, to vše u nás najdete, www.dayal.cz.

Žít a nehroutit se! To by mělo být motto mnohých z nás. Přestože zde všichni mluvíme stejnou řečí, jsou situace, kdy si prostě nerozumíme. Ať už je to ve vztahu, v práci, v rodině či s kamarády.

Změna životního stylu je vcelku dlouhodobá práce na sobě sama. Musíme se učit žít v přítomnosti a nebýt jen otroky společnosti, práce, rodiny a své mysli.

Najít totiž harmonii a ztracenou rovnováhu někdy bývá nadlidský úkol. Musíme se říct své hodnoty, ujasnit si priority a vyhnout se stresu.

Duše představuje osobnost člověka, projevy a emoce. Jsou přirozené a k člověku patří. Pláč, křik, radost i smutek, to všechno jsou přirozené emoce, bez kterých si život nelze představit.

Mysl nám umožňuje vnímat, mít představy a fantazii. Mysl má neuvěřitelnou moc. Pozitivní myšlení nám pomůže tam, kam opravdu chceme. Ty negativní nám škodí a přivolávají nemoci.

Nepřemýšlejme tedy nad globálním oteplováním nebo nad pracovním výkazem, který má být odevzdán za dva týdny, ale přemýšlejme nad tím, co nás čeká teď. Jak strávíme volný víkend nebo zda je náš vztah opravdu to pravé ořechové. Můžeme se hnát kupředu, můžeme toužit po přepychu, můžeme chtít majetek. To vše nám ale mohou všichni vzít, co nám ale nikdo nevezme, jsou naše dovednosti, zkušenosti, um a píle. To jsou ty pravé hodnoty.

Tělo je sice jen taková schránka, ale i o něj musí člověk pečovat. Cítíme se pak mnohem lépe a ztracenou rovnováhu najdeme snáz. Budeme si i sami sebe více vážit a pro okolí se budeme cítit daleko přitažlivější. Navíc si sami sebe budeme vážit a pochvala, jak jsme vše dobře zvládli je pak zcela na místě.

Najít ztracenou rovnováhu je někdy hodně těžké. Zvlášť, když nevíme , co od života vlastně čekáme. Určit si své cíle, věřit ve své schopnosti a být hrdý na to, co jsme opravdu dokázali, to je pravé vítězství.

Zastavme se tedy v tom překotném světě a pokusme si přehodnotit hirearchii životních hodnot. Zkusme nejdříve rozdávat úsměv, donesme ženě květinu, i když víme, že má narozeniny až za měsíc, povzbuďme děti, i když zrovna nedonesly jedničku, pochvalme sami sebe, jak dobře jsme zvládli dnešní pracovní úkol……..změnu pak určitě poznáme. Přijde tiše a bez ohlášení. Ale poznáme ji. Budeme se cítit svěžejší a zjistíme, že máme radost i z toho, že sněží.

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.