Relaxace

0 23

Pod pojmeme relaxace si každý z nás představuje něco jiného, a proto je velmi důležité si hned na začátku říct, že výsledný efekt se může u jedinců lišit. Jak úžasná a skvělá je relaxace, je asi zbytečné psát, protože jsme každý úplně jiný. Někteří jsou přirozeně vnímavější, u někoho může pravidelná relaxace přispět k menšímu zlepšení a někomu zcela změní život. Každý člověk si to ale musí vyzkoušet sám, aby zjistil, co mu nejlépe vyhovuje, co mu dodá energii a novou chuť do stereotypního, přepracovaného života.

Měli bychom mít ale na paměti, že jednoduché polehávání u televize na gauči není relaxaceRelaxace znamená dosáhnout stav hlubokého vnitřního ticha a vyrovnání. Při tomto stavu se vypíná mysl a utichají i nervové záchvěvy ve svalech. K tomuto stavu se nemůže člověk nějak přinutit, nejde to přivolat na povel.

Relaxace samotná zlepšuje tělo, imunitu a regeneruje mysl. Důvodem proč si vlastně zregenerovat tělo i mysl, jsou stresové faktory dnešní společnosti, které úzce souvisejí se zdravotními problémy.

Aby jich bylo právě co nejméně, měli bychom se naučit správně relaxovat. Odpočinek a relaxaci totiž stále necháváme někde v pozadí a věnujeme se“ pro nás důležitějším“ věcem. Baterky potom ani nemáme čas dobít.

Výborným tipem pro odpočinek je nejen cvičení a sním spojené správné dýchání, ale také masáž těla, která nám přivodí uvolnění. Už staří Egypťané věděli, že masáž spolehlivě pomůže při únavě i bolestech hlavy.

Při každodenním rituálu spojeném s uvolněním se budeme cítit lépe, budeme také lépe vypadat a postačí vždy jen pár minut.

Pokud ale někdo dává přednost spíše přírodním pomocníkům v podobě bylinek, nějaký tip bychom tu měli. Při relaxaci je vhodné pít bylinkové čaje. Nejlepším řešením je vždy bylinky střídat, jinak si organismus na účinnost byliny zvykne tak, že později pochopitelně nezareaguje tak, jak bychom potřebovali. Velmi osvědčený je čaj mátový nebo šípkový, který je plný vitamínu C. Velice oblíbený je právě pro tyto chvíle pohody čaj dobromyslový, který je nazýván čajem dobré nálady. Podívejte se pro inspiraci na dayal.cz

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.