Stres a jak na něj

0 19

Dnešní moderní leč hektický svět je plný zvratů, úspěch střídá pád, zaměstnání vyžaduje maximální úsilí, rodinný život se už také neopírá jen o harmonii a další faktory nemusíme vůbec zmiňovat. Je zkrátka rozdíl, žít v dnešní uspěchané době než třeba žít na stejném místě před dvaceti, třiceti lety.

Ano, všechno má své pro a proti, ale na dnešních lidech se podepisuje stres, s ním související rodinné i pracovní problémy a v neposlední řadě i problémy zdravotní.

Člověk by měl v první řadě zřejmě trochu zvolnit a začít se učit odpočívat. Relaxace například v přírodě je ideálním pomocníkem na zvládání stresu. A to mnohdy stačí pouhá procházka. Člověk se zhluboka nadechne a snaží se z mysli vyhnat všechny negativní podněty uplynulého dne. Poslouchá šumění lesa, sem tam zaslechne jen zpěv ptáků nebo v dáli kukačku.

Někdo docela dobře stres odbourává pohybem. Vynikající reference má jóga, která je stále populární,ale cvičení, běhání a sportování vůbec je možná nejideálnějším řešením.

Na stres dobře působí i ranní rituály, které kladně odbourávají nepříjemné myšlenky.

Po klidném ranním probuzením je do dobré vyzkoušet sprchu a lehkou snídani, tím se má začít den.

Mnoho lidí snídaní úplně vynechává a to je zřejmě hlavní bod nepovedeného startu do nového dne.

Dalším negativním bodem stresového dění je i nedostatek tekutin, takže je na místě dodržování pitného režimu.

No a určitě znáte hádanku, co že je to nejsladší na světě. Med je sice sladký, ale spánek je mnohem sladší. Nedostatek spánku totiž způsobuje u mnohých nervozitu, únavu, malátnost a podrážděnost. Při opravdu náročném dni se pak může stát, že se spojí všechny tyto nemilé faktory dohromady a člověk může udělat daleko více chyb nebo dokonce sám může ohrozit sebe či jiné na životě. Takže dostatek spánku je také důležitý faktor proti zvládání stresu. Bojovat se proti němu určitě dá, člověk ale také musí chtít.

O zlepšení spánku, uvolnění napětí a snižování stresu se můžete dočíst blíže na dayal.cz.

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.