Čeští volejbalisté porazili ve Světové lize Korejce opět 3:2

0 2

České Budějovice – Čeští volejbalisté porazili ve druhém domácím zápase Světové ligy Koreu 3:2. Stejně jako o den dříve tak sehráli se soupeřem napínavou pětisetovou bitvu.

Rozhodující tie-break získali v poměru 15:11. Český tým má z úvodních čtyř zápasů soutěže, do níž se vrátil po 11 letech, bilanci 3:1 na zápasy. Příští týden se utká ve dvou domácích zápasech s Nizozemskem.

“Oba dva zápasy tady v Českých Budějovicích byly velice těžké, protože Korejci hrají stabilně. Od prvního setu do toho nastoupí a jedou jako mašiny,” uvedl kapitán českého celku Aleš Holubec.

Svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala začali dnešní duel lépe. V prvním setu se rychle dostali do vedení a stále si udržovali mírný náskok. První sadu získal český tým poměrem 25:20.

Jenže Korejci se stejně jako v prvním vzájemném duelu představili jako hodně odolný soupeř. Česká reprezentace se o tom přesvědčila hned ve druhém setu. Korea v něm stále vedla, a i když se Šmejkalovi hráči v závěru dostali k náporu, koncovku už nezachránili a podlehli 23:25. Zdálo se, že národní tým ztratil koncentraci a sebevědomí. Ve třetí sadě nedokázal na hru Korejců reagovat a navíc často chyboval.

Češi dokázali vyrovnat

Čeští hráči však dokázali zmobilizovat síly, získali čtvrtý set, vyrovnali stav na 2:2 a rozhodoval opět

Zdroj: Čeští volejbalisté porazili ve Světové lize Korejce opět 3:2