Sen o olympiádě se rozplynul. Čeští volejbalisté prohráli v kvalifikaci s Belgií 2:3

0 5

Češi mají na kontě jeden bod, dvě porážky a ve středu se proti Slovincům s turnajem rozloučí. Svěřenci trenéra Michala Nekoly vyzvou úřadující vicemistry Evropy od 17:30. Čeští reprezentanti v šestkovém volejbalu se pod pěti kruhy ukázali naposledy ještě ve federální éře, v roce 1980 v Moskvě.

Ve berlínské skupině B má dvě výhry Bulharsko, po jedné Francie a Srbsko a ze hry jsou Nizozemci. Do semifinále postoupí z každé skupiny dva celky a účast v Tokiu si zajistí pouze vítěz turnaje.

“Měli jsme výborný vstup do utkání a set a půl jsme byli jednoznačně lepší. Pak Belgičané začali víc tlačit servisem a výborně bránili vysoké balony. Tie-break byl jak na houpačce, otočíme to a nedohrajem. Udělali jsme tam dvě hrubé chyby a to se nám vymstilo. Samozřejmě to mrzí,” řekl Nekola v nahrávce pro média.

Volejbalistům chybí několik hráčů. Zranění jsou univerzálové Jan Hadrava a Michal Finger a pro kvalifikaci se omluvil smečař Donovan Džavoronok. Šanci tak dostali mladíci Patrik Indra, Josef Polák nebo Lukáš Vašina. “Pro tyhle kluky jsou to obrovské zkušenosti a věřím, že nám to vrátí v budoucnu,” řekl Nekola.

Volejbalisté nastoupili proti Belgii ve stejné sestavě jako proti Německu a v první sadě tlačili servisem. Galabov přímý bodem zvýšil

Zdroj: Sen o olympiádě se rozplynul. Čeští volejbalisté prohráli v kvalifikaci s Belgií 2:3

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.