0 5

Česká reprezentantka zaostala o 57 setin sekundy za nejrychlejší Němkou Kirou Weidleovou. Druhá byla rakouská lyžařka Nicole Schmidhoferová, na kterou Ledecká ztratila 33 setin. Další trénink je na programu v pátek.

Ledecká díky vítězství a čtvrtému místu z prosincových sjezdů v Lake Louise vede hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. První příčku měla hájit už před Vánoci ve Val d’Isere, ale sjezdy ve francouzském středisku byly zrušeny.

V Altenmarktu-Zauchensee se jí v roce 2017 povedlo trénink vyhrát. V závodě na zkrácené trati pak obsadila nebodované 36. místo.

Trénink na sobotní sjezd SP lyžařek v Zauchensee (Rakousko):

1. Weidleová (Něm.) 1:48,81, 2. Schmidhoferová (Rak.) -0,24, 3. Ledecká (ČR) -0,57.

Zdroj: Skvělá Ledecká. Česká lyžařka byla třetí v prvním tréninku na sjezd v Zauchensee