Chicago podlehlo Bostonu, Satoranský hrál nejvíce minut v sezoně

0 0

Tomáš Satoranský odehrál téměř 40 minut, což je nejvíce od přestupu do týmu Bulls, během nichž stihl nasbírat 12 bodů, šest doskoků a pět asistencí. Pro Celtics to byla osmá výhra z posledních devíti zápasů a drží tak druhou příčku ve Východní konferenci. Bulls v ní jsou desátí.

Satoranský v úvodu pomohl asistencemi domácímu týmu k rychlému vedení až o 12 bodů, jenže to náhradníci neudrželi a Boston ještě do konce první čtvrtiny skóre otočil. V závěru třetí čtvrtiny si pak Celtics vybudovali dvouciferný náskok.

Chicago se nevzdalo a Satoranský nájezdem s faulem pobídl spoluhráče ke stíhací jízdě. Tři minuty před koncem byl po trojce Zacha LaVinea, autora 35 bodů, rozdíl ve skóre pouhé tři body. Pak si ale vzal slovo Jayson Tatum a pěti ze svých 28 bodů zápas rozhodl.

Tatum tak napravil nepovedený výkon z předchozího utkání s Atlantou, kdy proměnil jen dvě z 16 střel. “To je na téhle lize dobré. Ať už hrajete špatně nebo dobře, musíte na to hned zapomenout, protože zítra je další zápas,” řekl Tatum. “Myslel jsem si, že ho bráním dobře. On byl skoro v autu, přesto se dokázal trefit,” řekl k rozhodující Tatumově trojce chicagský Kris Dunn.

Sobotní program přinesl i velká překvapení. Memphis uštědřil

Zdroj: Chicago podlehlo Bostonu, Satoranský hrál nejvíce minut v sezoně

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.