Drahotová oslaví bronz v červených šatech z USA

0 2

Curych – Je juniorskou mistryní Evropy i světa v chůzi a nyní má devatenáctiletá Anežka Drahotová, obrovský talent českého sportu, první medaili i mezi seniory.

Slavit ji bude v červených šatech z USA, jejichž premiéru si na tuhle příležitost schovala.

Nemá ráda finiše

I když mezi přihlášenými v závodu na 20 km na ME v Curychu nebyla mezi třemi nejlepšími, v zákulisí se šuškalo, že je ve skvělé formě, což dnes dokázala. Nepočítaje Slováky Jozefa Pribilince a Pavola Blažka, získala Drahotová pro českou chůzi první medaili na ME od roku 1954, kdy vyhrál Josef Doležal 10 kilometrů. V devatenácti letech je vůbec nejmladší českou medailistkou z atletického šampionátu

“Schovej se, nepracuj tolik!” vybízel ji v průběhu závodu kouč Ivo Piták. Během tréninku i v závodech svou nejlepší svěřenkyni musí často brzdit. Už loni Drahotová odtáhla celý závod na MS v Moskvě, ale nakonec jí došly síly a skončila sedmá.

Také dnes byla velmi aktivní. “Nemám ráda finiše, raději větší tempo delší dobu,” vysvětlila chodkyně. Taktika jí vyšla, i když jí v závěru také docházely síly a neodolala poslednímu útoku ukrajinské soupeřky.

Šaty ve skříni nezůstaly

Když nedávno vyhrála na juniorském MS v Eugene, koupila si šaty. Červené. Takovou barvu má ráda. Chtěla v nich oslavit v USA

Zdroj: Drahotová oslaví bronz v červených šatech z USA