Harrachov stáhl kandidaturu na MS v letech. Přesto doufá, že o šampionát nepřijde

0 0

“Přes veškerou snahu se doposud nepodařilo vyřešit složité majetkoprávní vztahy v harrachovském areálu. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni Mezinárodní lyžařské federaci FIS oficiální cestou oznámit odstoupení od kandidatury,” potvrdil Aktuálně.cz nepříjemnou zprávu Tomáš Haisl, mluvčí lyžařského svazu.

Harrachovský areál je v současnosti v dezolátním stavu. Na velkých můstcích, tedy mamutím můstku a můstku s kritickým bodem K120, se už roky neskáče a nákladná rekonstrukce by přišla minimálně na stamiliony korun, hovoří se dokonce o půlmiliardě.

Zprovoznění “mamuta” je pochopitelně nutnou podmínkou pořadatelství šampionátu.

Problém přitom není, jak bývá obvyklé, v zajištění financí. Stát ústy premiéra Andreje Babiše (ANO) plánovanou rekonstrukci už před dvěma lety podpořil, ale výslovně prohlásil, že je nejprve třeba urovnat majetkoprávní vztahy v areálu skokanských můstků. Což se zatím i přes úsilí Svazu lyžařů nestalo.

“Pokud to bude vyřešené, je stát připraven peníze uvolnit a jít do generální rekonstrukce,” uvedl již dříve pro Aktuálně.cz nový šéf SLČR Lukáš Heřmanský.

V momentě, kdy by měl Harrachov rekonstrukci naplánovanou a majetkoprávní vztahy vyjasněné, může se navíc do hry o pořadatelství MS 2024 zase vrátit. Nové výběrové řízení proběhne na jaře příštího roku, ale Svaz se ho hodlá účastnit jen v případě, že o rekonstrukci už bude tou dobou jasno.

Zdroj: Harrachov stáhl kandidaturu na MS v letech. Přesto doufá, že o šampionát nepřijde

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.