Kauza kouče Salazara hýbe atletikou. Ukončete oregonský projekt, radí hlavní svědkyně

0 0

Sama se v ní pod Salazarovým vedením v letech 2004 až 2011 připravovala, ale pak vypovídala o jeho nekalých praktikách. Svědectví přispělo k tomu, že Americká antidopingová agentura (USADA) Salazarovi před týdnem udělila kvůli dopingu čtyřletý trest.

“Oregonský projekt by měl být ukončen. Kdybych byla na místě (sponzorské společnosti) Nike, sehnala bych pár nových trenérů a opustila ho, protože jeho principy jednoznačně nebyly v souladu s čistým sportem a musíme prostě začít znovu,” uvedla pro BBC vicemistryně světa v běhu na 10.000 metrů z roku 2007.

Stříbro v Ósace získala v období, kdy u Salazara sama trénovala. Dva roky po odchodu z oregonské skupiny svědčila, jak jí americký trenér nabízel léky na štítnou žlázu, aby zhubla po porodu. Kvůli tomu dostal čtyřletý trest i endokrinolog NOP Jeffrey Brown. Salazar byl potrestán také za obchodování se zakázaným testosteronem a ovlivňování dopingových kontrol některých svěřenců. Vinu odmítá a hodlá se odvolat.

Goucherová si myslí, že hvězdní běžci trénující pod Salazarem udělali špatné rozhodnutí. Čtyřnásobný olympijský vítěz Mo Farah podle ní neměl ve skupině zůstávat, když začalo vyšetřování, a Nizozemka Sifan Hassanová se neměla ke skupině přidávat, když věděla o koučově kauze. Na nedávném MS získala Hassanová unikátní double na 1500 a 10.000 metrů, ale musela

Zdroj: Kauza kouče Salazara hýbe atletikou. Ukončete oregonský projekt, radí hlavní svědkyně

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.