Nebezpečná Pardubická? Kůň se může fatálně zranit i ve výběhu, říká majitel vítěze

0 0

Divácký zájem o letošní Velkou pardubickou byl vyšší než obvykle. Jak jste jako šéf českého Jockey Clubu spokojený?

Pochopitelně s vysokou návštěvou spokojený jsem. Jednak je to významný příjem pro pořadatele dostihu a jednak vysoká návštěva zprostředkovaně přitahuje zájem i k ostatním dostihům. Připomenu, že u nás máme 57 dostihových dní na přibližně 10 závodištích.

Jste majitelem vítězného koně dostihu. V jakém momentu závodu jste si řekl, že Tzigane vyhraje?

Až v okamžiku, kdy se po posledním skoku dostal před Hegnuse.

Žokej Faltejsek řekl: “Dostal jsem dobrého koně. Kdyby to nevyšlo letos, vyhráli bychom příští rok.” Je Tzigane budoucí dostihová hvězda?

Ano, Tzigane by v cross country mohl být na českých drahách hvězdou. Ukazují to i seznamy posledních vítězů Velké pardubické. Objeví-li se totiž mladý, nadějný vítěz, zvítězí zpravidla vícekrát. Za příklady slouží Tiumen nebo Orphee des Blins.

Jaké jsou Tziganovy naděje na zahraničí?

Tato odpověď úzce souvisí s účastí, či neúčastí zahraničních koní ve Velké pardubické. Vrchol překážkové sezony u nás přichází na podzim. Na ostrovech právě v tuto dobu sezona začíná. Proto se angličtí a irští koně Velké pardubické neúčastní. Nejsou prostě ještě ve formě. Perspektivně si myslím, že Tzigane by se mohl účastnit podzimních dostihů v Cheltenhamu. Tím by jeho kariéra nemusela mít v

Zdroj: Nebezpečná Pardubická? Kůň se může fatálně zranit i ve výběhu, říká majitel vítěze

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.