Nymburk v Lize mistrů vzdoroval mistrovským Aténám, padl až v prodloužení

0 2

Praha – Basketbalisté Nymburku v pražské hale Královka podlehli 93:94 po druhém prodloužení obhájcům titulu z AEK Atény a v Lize mistrů prohráli i druhý zápas. Český šampion sice ve třetí čtvrtině dokázal zásluhou Vojtěcha Hrubana a Jaromíra Bohačíka vymazat šestnáctibodovou a ve čtvrté dvanáctibodovou ztrátu, ale nakonec byl v prodloužení úspěšnější řecký celek.

“Zápas jsme měli v paži, jak se říká. Proto to bolí víc. Kdybychom prohráli o dvacet, tak jsme prohráli o dvacet. Mohli jsme rozhodnout v normální hrací době, šancí jsme na to měli dost,” řekl novinářům Hruban.

První poločas patřil řeckému favoritovi, který v minulém ročníku vyřadil Nymburk v osmifinále. Po první čtvrtině vedli hosté o 13 bodů, ve druhé si vypracovali až devatenáctibodové vedení, ale domácí nakonec snížili na rozdíl šestnácti bodů.

Do třetí čtvrtiny Nymburk zlepšil obranu, výrazně zpřesnil střelbu a podařilo se mu skóre otočit na 62:61. Velký podíl na tom měl především nejlepší střelec domácích Hruban, který v této části zaznamenal 14 ze svých 25 bodů. V samém závěru ale AEK nástup domácích zachytil a do posledního dějství šel s vedením 66:62.

“Do druhého poločasu jsme dali mnohem víc energie. V první půli náš obranný plán nefungoval a rozstříleli nás z dálky,” uvedl Hruban. “Začali jsme

Zdroj: Nymburk v Lize mistrů vzdoroval mistrovským Aténám, padl až v prodloužení