Putin se přimluví za Nurmagomedova. Ten ale po skandálu hrozí odchodem z UFC

0 0

Moskva/Praha – Chabib Nurmagomedov, přemožitel irského bojovníka Conora McGregora v ostře sledovaném zápase MMA, si v Rusku užívá roli národního hrdiny. Poté, co byl fanoušky královsky přivítán na fotbalovém stadionu ve svém domovském Dagestánu, se mu dostalo i audience u Vladimira Putina.

Ruský prezident třicetiletého bojovníka pochválil za výkon v ringu a současně vyjádřil pochopení nad jeho následným útokem na McGregorova trenéra, s nímž si chtěl vyřídit účty přímo mezi diváky. Nurmagomedov se přitom za svůj zkrat už omluvil se slovy, že až se vrátí domů, dostane od táty výprask.

“Byla to od nich provokace. Přimluvím se za to, aby tě otec příliš netrestal,” prohlásil na schůzce s Nurmagomedovem Putin. “Hlavní úkol jsi přece splnil. A to naprosto přesvědčivě,” dodal s odkazem na hladké vítězství nad irským vyzyvatelem.

Nacpěte si peníze do chřtánu

Přímluva ruského prezidenta sice může Nurmagomedovi pomoci obměkčit tatínka, ovšem Nevadská sportovní komise na ni uslyší jen těžko. Ta chování dagestánského bojovníka řeší i přesto, že McGregor a jeho tým žádnou stížnost nepodali.

Šéf organizace UFC, která souboj pořádala, ovšem již připustil, že by byl rád, kdyby došlo na odvetu. “Conor už mi kvůli tomu volal,” řekl novinářům Dana White. “Ale nejdřív uvidíme, co řekne komise.”

Kromě verdiktu

Zdroj: Putin se přimluví za Nurmagomedova. Ten ale po skandálu hrozí odchodem z UFC

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.