Razýmová doběhla na Světovém poháru v Davosu sedmá, Nováková dvanáctá

0 0

Kateřina Razýmová byla sedmá a potřetí v sezoně se vešla do první desítky. V Top Ten se skoro celý závod držela i Petra Nováková a nakonec skončila dvanáctá. Počtvrté v sezoně vyhrála norská suverénka Therese Johaugová a upevnila si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Jednatřicetiletá Johaugová vyhrála jasně o půl minuty před krajankou Heidi Wengovou. Třetí místo vybojovala Američanka Jessica Digginsová.

Razýmová v Davosu navázala na výsledky ze zahajovacího dílu SP ve finské Ruce, kde doběhla pátá na klasické desítce a devátá ve stíhačce. Ve Švýcarsku byla čtvrtá na mezičase na metě 2,2 km a od třetího kilometru se usadila na sedmé příčce.

Výborně jela také Nováková a na mezičasu na 7,2 kilometru se dokonce dostala o pět sekund před Razýmovou. Na osmém kilometru jely Češky prakticky stejně, Razýmová byla o půl vteřiny rychlejší, ale v závěru Nováková tempo neudržela. I tak je pro ni dvanácté místo nejlepší výsledek v SP skoro po dvou letech.

Muži mají na programu volnou patnáctku se startem ve 14:55. O body budou bojovat i Michal Novák, Petr Knop a Adam Fellner.

Závody SP v běhu na lyžích v Davosu (Švýcarsko):

Ženy – 10 km volně:

1. Johaugová 25:02,7, 2. H. Wengová (obě Nor.) -30,6, 3. Digginsová (USA) -36,4, 4. Stadloberová (Rak.)

Zdroj: Razýmová doběhla na Světovém poháru v Davosu sedmá, Nováková dvanáctá

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.