Skály před olympiádou nevypustím. Musím si zachovat psychické zdraví, říká Ondra

0 0

Závodit se bude v kombinaci tří disciplín – zatímco v lezení na obtížnost a boulderingu patří český reprezentant k nejlepším na světě, lezení na rychlost je jeho slabší stránkou, a proto se mu nyní v tréninku intenzivně věnuje.

“Když jsem byl malý, poměrně jsem olympijské hry sledoval. Určitě jsem snil o tom, že si jednou na olympiádě zalezu. Už tehdy, když mi bylo třeba šest a byl rok 1999, se spekulovalo, že za pár let tam lezení musí být. Trvalo to daleko déle, než jsme si všichni mysleli, ale naštěstí jsme se tam dostali,” řekl novinářům Ondra.

Na olympiádu se kvalifikoval na druhý pokus. Z mistrovství světa se mu to nepovedlo a uspěl až na konci listopadu v Toulouse, i když druhý den zápolil s chřipkou. “Byla to velká úleva. Ale abych pravdu řekl, ani jsem z toho neměl radost. Spíš jsem si řekl: Je to za mnou a teď se konečně můžu soustředit dál na přípravu. Pauza byla krátká, už jsem znovu v tréninku,” uvedl letošní mistr světa v lezení na obtížnost.

Vzhledem k olympijské sezoně si dal během Vánoc jen dva dny pauzu. Jelikož se závod v Tokiu bude skládat ze tří disciplín, musel tomu uzpůsobit přípravu. “Asi nejde si neříkat,

Zdroj: Skály před olympiádou nevypustím. Musím si zachovat psychické zdraví, říká Ondra

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.