Skvělá Samková. Snowboardcrossařka vyrazila za obhajobou, vyhrála kvalifikaci

0 0

Úřadující mistryně světa vyhrála v Rakousku první kvalifikační jízdu a s přehledem postoupila do pátečního závodu.

Trénink se jí přitom příliš nevydařil. “Odsýpalo to tady pomalu, a než jsem se dostala do starťáku, měla jsem čas tak akorát na jednu jízdu, kterou jsem navíc dala s pádem. Zároveň ale musím říct, že už takové situace z minulosti znám, takže jsem se nenechala rozhodit,” popisovala Samková na facebooku.

Pochválila servismany. “Vyšla nám skvěle máza. Moje jízda totiž nebylo nic krásného, dost věcí se mi nepovedlo. Vyhrála jsem o necelé dvě desetiny a myslím, že právě máza rozhodla,” doplnila olympijská šampionka ze Soči.

Přímý postup z první osmičky těsně unikl Vendule Hopjákové, i devátá žena úvodního kola si ale účast v závodu nakonec zajistila. Česká olympionička se sice ve druhé jízdě na rozdíl od některých soupeřek nezlepšila, výkon z prvního kola ji ale zařadil na postupové 13. místo. “Holkám se dnes dařilo nadmíru. Obě děvčata chybovala, máme tedy co napravovat, ale výsledek je skvělý,” radoval se trenér Marek Jelínek.

Mužům se v Rakousku kvalifikace nevydařila. Nováček v seniorské kategorii Matouš Koudelka obsadil 40. místo, Jan Kubičík, jenž první jízdu nedokončil, skončil na 55. příčce.

“Kluci doplatili na těžký a složitý start. Spolu s dalšími trenéry jsme žádali

Zdroj: Skvělá Samková. Snowboardcrossařka vyrazila za obhajobou, vyhrála kvalifikaci

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.