0 0

New York – Rekordní střelecký výkon předvedl v NBA Klay Thompson, který 14 úspěšnými trojkovými pokusy pomohl basketbalistům Golden State k vítězství 149:124 nad Chicagem. Osmadvacetiletý rozehrávač o jednu trojku překonal dva roky staré maximum týmového kolegy Stephena Curryho a celkem si připsal 52 bodů, což je i nový nejlepší výkon sezony.

Úřadující šampioni z Golden State vedli nad Chicagem až o 45 bodů a hlavní zásluhu na tom měl nejlepší střelec večera Thompson. Deset trojek dal už v první půli, čímž vyrovnal rekordní počin Chandlera Parsonse z roku 2014. Celkem Warriors do přestávky zapsali 17 úspěšných střel za tři body a stanovili nový rekord NBA. Po dvou čtvrtinách měli na kontě 92 bodů, což je druhý nejlepší výkon v historii soutěže.

“Tohle jsou momenty, proč basketbal hraju. Je super takové zážitky sdílet se spoluhráči, je to završení společného úsilí. Nejsem si jistý, jestli by se mi podařilo překonat tenhle zápis, kdybychom hráli jiným stylem jako tým nebo bych měl jiné spoluhráče,” děkoval Thompson, jenž proměnil 14 z 24 trojkových pokusů. Odehrál jen 27 minut, závěrečnou čtvrtinu už vynechal.

Stoprocentní bilanci drží už jen Milwaukee Bucks. V souboji neporažených týmů o čelo Východní konference zdolali svěřenci kouče Mika Budenholzera na domácí palubovce Toronto

Zdroj: Trojka, trojka, trojka, trojka. A ještě dalších deset. Thompson nadchl v NBA rekordem