V české přetahované tahá za delší konec provazu Loprais, Michek se blíží top 15

0 7

Aleš Loprais sice kulaté čtyřicátiny neoslavil vítězstvím v etapě, přesto mohl být spokojený. Do hlavního města Saúdské Arábie dorazil před dnem volna jako průběžně čtvrtý muž pořadí, když za sebou o osm minut udržel Martina Macíka juniora. Jezdec Iveca byl sice v etapě šestý – tedy těsně před Lopraisovou Pragou – přesto je na tom v českém souboji páteční oslavenec lépe.

Soutěž už skončila pro loňského vítěze Eduarda Nikolajeva, jehož Kamaz definitivně vypověděl poslušnost. Ruská značka si i tak díky Andreji Karginovi drží vedení. České duo na něj ztrácí už skoro dvě hodiny.

Motocyklistům s českou vlajkou u jmenovky dál vládne Martin Michek, který v etapě obsadil 18. místo, o 12 pozic za ním byl klasifikován kolega z týmu Orion – Moto Racing Group Milan Engel. Celkově se Michek posunul už na 16. místo, Engel je sedmadvacátý.

Martin Prokop ve Fordu si v pátek dojel pro patnácté místo, před odpočinkovým dnem si tak pojistil 14. příčku. V první dvacítce se drží také Miroslav Zapletal, jenž v denním hodnocení zajel 24. nejlepší čas.

Aktualizujeme…

Zdroj: V české přetahované tahá za delší konec provazu Loprais, Michek se blíží top 15