Prokop se na Rallye Dakar posunul do první desítky, Macík si drží čtvrté místo

0 19

I když Martin Prokop obsadil ve třetí etapě 13. místo, problémy několika favoritů ho posunuly na celkovou devátou pozici. Výrazně ztratil senzační vítěz první etapy Vaidotas Žala s Mini i nejlepší muž té druhé Giniel de Villiers v Toyotě.

“Dneska bez defektu. Bohužel jsme zjistili, že nestíháme rychlostí. Všechna auta nás předjíždějí. Vypadá to, že nám chybí top speed,” řekl v cíli Prokop.

Martin prokop o třetí etapě Dakaru:

Do čela se tak po úterku vyšplhal veterán Carlos Sainz starší v Mini, Prokopa s Fordem dělí od zkušeného Španěla 48 minut.

Do Neomu se už vrátili také Tomáš Ouředníček (21.), Boris Vaculík (29.) a Miroslav Zapletal (35.).

Z českých pilotů kamionů měl nejlepší den Aleš Loprais, jenž svoji Pragu dovezl na pátém místě. Jen dvě pozice za ním skončil Martin Macík mladší v Ivecu, který si tak udržel průběžnou čtvrtou příčku. Martina Šoltyse zbrzdila výměna kola u jeho Tatry a ztratil více než 40 minut. Loprais i Šoltys se nadále drží v průběžné nejlepší desítce.

Nejrychlejším českým motocyklistou byl v úterý po úpravě časů kvůli problémům s časomírou opět Milan Engel, jenž byl devatenáctý, celkově mu patří 22. pozice. Za ním se umístili nováček Martin Michek, Jan Brabec, Petr Vlček, Roman Krejčí a Jan Veselý. Jezdcům

Zdroj: Prokop se na Rallye Dakar posunul do první desítky, Macík si drží čtvrté místo

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.