Češi na Dakaru drželi v nouzi při sobě, Alonso přeskočil Prokopa

0 281

Po smrti portugalského motocyklisty Paula Goncalvese se na trať nevydali jezdci na motorkách a čtyřkolkách, kteří zůstali v bivaku. Goncalvesův tým Hero v pondělí oznámil stažení všech zbývajících jezdců ze soutěže

Aleš Loprais obsadil mezi piloty kamionů třetí místo za dvěma piloty Kamazu a celkově si tak pojistil svoji čtvrtou pozici. Za ním v pořadí už nefiguruje Martin Macík mladší, který po 11. pozici musel páté místo přepustit Dmitriji Sotnikovi v třetí voze ruské značky. Martin Šoltys v Tatře byl v pondělí osmý a průběžně si drží devátou pozici.

Jezdec Buggyry svému soupeři z týmu Big Shock Racing pomohl, když Macík zapadl. Iveco zůstalo na břiše viset v jedné z dun a Šoltys bez váhání nabídl pomoc.

“V jedné z větších dun jsme se vyhýbali bugině, špatně jsem si najel a zůstali jsme viset na břichu. Moje chyba. Šli jsme kopat, připravili jsme si lano. A tímto děkujeme Martinovi Šoltysovi, který nás vytáhl. Pokoušel se nám pomáhat i Martin van den Brink, kterému také patří respekt. Je vidět, že fair play mezi kamiony stále funguje. My jsme pomáhali včera a dnes se nám to vrátilo. To potěšilo,” uvedl Macík.

Martin Prokop v hodnocení automobilů klesl po nucené výměně škrtící klapky na 14. pozici, když

Zdroj: Češi na Dakaru drželi v nouzi při sobě, Alonso přeskočil Prokopa

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.