Zelená pro Ledeckou. Česká hvězda může reprezentovat, dohodla se na smlouvě se svazem

0 2

Praha – Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká může nadále reprezentovat Česko. Svaz a její manažeři se dohodli na podmínkách reprezentační smlouvy, zbývá to už jen formálně stvrdit podpisy. Potvrdil to předseda úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek.

Ledecká dostala více volnosti při výběru komerčních partnerů a svazu dohoda přinese finanční prostředky, které bude moci využít na přípravu jiných dospělých reprezentantů i juniorů. Smlouva bude uzavřena na celý olympijský cyklus. “Včera (v pondělí) jsme to definitivně uzavřeli. Myslím, že jsme se dohodli velmi výhodně jak pro Ester, tak pro náš úsek,” řekl Forejtek.

Ledecká se momentálně připravuje v zahraničí, takže nemůže připojit svůj podpis pod smlouvu. Všechno ale nasvědčuje tomu, že vleklé spory, které se vyhrotily na začátku září, skončily.

Samotný Forejtek přitom společně se šéfem úseku snowboardingu Miroslavem Schimmerem na konci září rozeslal do médií emotivní dopis, že jednání zkrachovala, což vzápětí šéf svazu Lukáš Sobotka popřel. “V jednu chvíli jsme odstoupili od jednání, byly to pro nás tak nevýhodné podmínky, že hrozilo zborcení i vnitřního fungování našeho úseku,” komentoval zpětně svá tehdejší vyjádření Forejtek.

Jednání se podle něj následně na dva týdny ocitla ve slepé uličce. “Pak jsem se spojil přímo s Ledeckými, přímo s Jankem a se Zuzanou. Pak jsme si to vyjasnili

Zdroj: Zelená pro Ledeckou. Česká hvězda může reprezentovat, dohodla se na smlouvě se svazem

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.