Andrej Babiš dorazil do Británie. S Mayovou chce probrat i brexit

0 1

Londýn – Premiér Andrej Babiš ve středu po poledni zahájil pracovní návštěvu Británie. S premiérkou Theresou Mayovou chce mimo jiné hovořit o aktuálním stavu jednání o odchodu Británie z Evropské unie a o bilaterální spolupráci. Před odletem z Prahy přitom Babiš zdůraznil, že brexitová vyjednávání s Londýnem se vedou na úrovni Evropské unie a že hlavním cílem jeho návštěvy jsou oslavy 100. výročí založení Československa.

Problém brexitu nyní spočívá v nedořešeném režimu na hranici mezi Irskem a Severním Irskem, potvrdil Babiš českým novinářům před cestou do britské metropole. “Jinak je všechno domluveno,” podotkl. Dodal, že z jednání mezi EU a Londýnem má “dobrý pocit” a že hlavní vyjednávač EU o brexitu Michel Barnier má plnou podporu Prahy.

“V tuto chvíli nemáme žádné obavy, ale musíme samozřejmě počítat i s alternativou brexitu bez dohody,” shrnul Babiš.

Česko podle něj klade důraz mimo jiné na zajištění veškerých práv českých občanů dlouhodobě žijících a pracujících v Británii. “Je jasné, že naší prioritou je, aby naši lidé, kteří pracují ve Velké Británii, měli stejné podmínky jako doposud, a aby náš byznys pokračoval ve stejném rozsahu, a možná ve větším rozsahu,” řekl Babiš.

V Londýně šéf české vlády nejdříve zamířil do finanční čtvrti City na setkání s místním starostou

Zdroj: Andrej Babiš dorazil do Británie. S Mayovou chce probrat i brexit

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.