Letoun po krátce startu v Kazachstánu narazil do budovy. Zemřelo nejméně dvanáct lidí

0 12

“Přesné údaje o počtu obětí a přeživších budou oznámeny po ukončení záchranné akce,” uvedlo ministerstvo vnitra. Úřady původně informovaly o 15 mrtvých, pak ale tento údaj snížily s odkazem na počáteční zmatek. Na místě zasahovala skoro tisícovka záchranářů a desítky sanitek.

Letoun společnosti Bek Air na lince z největšího kazašského města Almaty do hlavního města Nur-Sultan při vzletu ztratil výšku, prorazil betonové ohrazení a narazil do dvoupodlažní budovy, uvedl výbor pro civilní letectví, spadající pod ministerstvo dopravy. Hořet ale stroj nezačal. Příčiny nehody má objasnit komise v čele s předsedou vlády.

Jedna ze svědkyň, která byla na palubě, místnímu zpravodajskému serveru Tengrinews řekla, že než stroj začal ztrácet výšku, uslyšela “hrozivý zvuk”. “Letadlo se naklonilo. Bylo to jako ve filmu: lidé křičeli a plakali,” uvedla žena. Další ze svědků řekl, že letoun se krátce po startu začal otřásat. “V jednom okamžiku jsme začali padat, ne vertikálně, ale ve sklonu. Zdálo se, že piloti nad strojem ztratili kontrolu,” uvedl muž.

Zemřel generál i novinářka

Na palubě letounu, který se podle agentury Reuters po dopadu rozpůlil, bylo podle upřesněných údajů letiště pět členů posádky a 93 cestujících; původně se hovořilo o 95 pasažérech. Stroj typu Fokker 100 v 7:05 místního času (02:05 SEČ) zmizel z obrazovek

Zdroj: Letoun po krátce startu v Kazachstánu narazil do budovy. Zemřelo nejméně dvanáct lidí

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.