Buggyra na okruzích sází na mládí. Bez Lacka bude mít věkový průměr ani ne osmnáct

0 0

Akademie roudnické stáje bude mít v příští sezoně první reálné výsledky na tratích závodů tahačů na okruzích. Brita Olyho Janese nahradí v týmu pro ME francouzský mladík Calvet.

Ve světě velkých aut to není neznámé jméno. Jeho otec Fabien byl úspěšným pilotem a pak šéfoval kategorii kamionů na Rallye Dakar. Zdálo by se, že synova kariéra byla předurčena, ale to Teo v exkluzivním rozhovoru pro deník Aktuálně překvapivě popřel: “Začínal jsem s motokrosem, až pak jsem usedl do závodního kamionu.”

V něm se předloni, hned ve své nováčkovské sezoně, senzačně vyhrál závod francouzského šampionátu v Nogaru. Letos debutoval také v ME, když absolvoval podnik na Nürburgringu, ale s Buggyrou ho čeká premiérová kompletní sezona.

“S týmem Buggyra se známe dlouho, takže to pak byla otázka rychlé dohody,” připomněl jezdec dlouholeté kontakty svého otce s českým týmem na okruzích i v terénu.

Po dvou sezonách ve žlutých barvách Lion Truck Racingu s MANem čeká Tea Calveta jedna zásadní změna. Buggyra má totiž jako jediný stroj v širší evropské špičce “čumák”, tedy motor posazený nikoliv pod jezdcem ale před jeho sedačkou.

“Tahač vypadá jinak, ale není to žádný zásadní rozdíl. Výhled z místa řidiče je bez problémů i tady,” sdělil Calvet.

Místo dvou aut rovnou tři

Mladík zatím

Zdroj: Buggyra na okruzích sází na mládí. Bez Lacka bude mít věkový průměr ani ne osmnáct

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.