0 18

Mrázek byl vyhlášen první a Nečas druhou hvězdou zápasu. Filip Hronek přispěl dvěma přihrávkami k vítězství Detroitu 3:2 po samostatných nájezdech nad Ottawou. Pavel Francouz nezabránil 26 zákroky porážce Colorada s Pittsburgem 3:4 v prodloužení.

Mrázek se v počtu vychytaných nul v tomto ročníku dělí s dalšími čtyřmi gólmany o první místo v NHL. Ostravský rodák měl nejvíce práce zejména v prostřední třetině, ve které tým podržel čtrnácti zákroky a vytáhl při jednom přečíslení působivý “semafor” proti střele Taylora Halla.

“Chytal spolehlivě. Zejména ve druhé třetině, kdy po nás šli a dopustili jsme se několika ztrát. Měl skvělé zákroky, když jsme to potřebovali, a vypadaly v jeho podání jednoduše. Ale nebyly. Výborně to přečetl, potom to ani nepůsobí dojmem, že šlo o velkou šanci,” chválil Mrázka trenér Caroliny Rod Brind’Amour.

Křestní jméno českého gólmana vyvolávali fanoušci v hale v poslední minutě zápasu i během rozhovoru na střídačce po utkání. “Jsou úžasní. Dodávájí nám energii, i dnes nám hodně pomohli,” řekl Mrázek. “Také spoluhráči mi zápas usnadnili, všechny puky jsem velmi dobře viděl. Cítil jsem se dobře,” pokračoval český gólman, který předchozí dvě čistá konta vychytal v říjnu.

Carolina vedla od 15. minuty díky brance Warrena Foegeleho. Ve 39. minutě přidal druhý gól Lucas Wallmark

Zdroj: Čechům se dařilo. Mrázek vychytal nulu, Nečas ohromil nádhernou akcí s gólovou tečkou