Nová česká hvězda rozzářila NHL. Nejlepší gól kariéry, rozplýval se chválený Zadina

0 15

Dvacetiletého českého hráče pochválil i trenér Red Wings Jeff Blashill, který prohlásil, že je Zadina mnohem lepším hokejistou než před rokem.

Zadina skóroval v NHL pošesté, poprvé dal ale vítězný gól. “Hodně moc to pro mě znamená. Myslím si, že to byl doposud nejlepší gól v mé kariéře,” prohlásil Zadin.

Prosadil se v čase 56:08 pohotovou střelou z předbrankového prostoru. “Dostal jsem skvělou přihrávku zpoza branky a dal gól. Ohromně důležitý moment, ale vyhrát jsme si zasloužili. Hráli jsme velmi dobře,” řekl.

Gól Filipa Zadiny:

Na Blashilla zapůsobilo, jak celá akce vznikla, a charakterizoval na ní Zadinovu proměnu. “Nahodil puk po mantinelu místo toho, aby se pokoušel něco sám vymyslet. Tím jsme získali útočné pásmo a vedlo to ke gólu. Takhle by to pravděpodobně před rokem nezahrál. Spíše by se snažil prosadit sám a chtěl by udělat něco jedinečného,” pronesl kouč.

Blashill také podotkl, že se Zadina vydal správným směrem. Český útočník si sice v letním kempu nevybojoval místo v základní sestavě, ale když si ho klub vytáhl z farmy, protože potřeboval střelce při zranění Anthonyho Manthy, tak chytil šanci za pačesy.

Pardubický rodák patří od příchodu do hlavního týmu k nejproduktivnějším hráčům Detroitu a v posledních patnácti utkáních nasbíral jedenáct bodů (5+6).

“Rád střílí góly, ale

Zdroj: Nová česká hvězda rozzářila NHL. Nejlepší gól kariéry, rozplýval se chválený Zadina

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.