0 43

Chicago prohrávalo od čtvrté minuty, když Ondřej Kaše získal u zadního mantinelu puk a poslal ho před branku Maxi Jonesovi. Brzy vyrovnal Jonathan Toews. Kubalík překlopil v prostřední třetině dvěma pohotovými dorážkami vedení na stranu Blackhawks.

“Před sezonou bylo mým hlavním cílem vybojovat si místo v týmu. Ani nemůžu uvěřit tomu, jak se to vyvíjí. Je to skvělé,” řekl Kubalík, který skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a byl první hvězdou zápasu. Dva góly v jednom duelu NHL vstřelil poprvé.

Anaheim na začátku poslední části snížil, jenže za minutu a půl stanovil konečný výsledek Olli Määttä střelou od modré čáry. Asistoval mu David Kämpf. Kubalík v závěru ještě mohl zkompletovat hattrick, ale minul při power play prázdnou branku.

Vrána skóroval podvacáté v sezoně, v polovině zápasu snížil v přesilové hře na 1:3. Předchozích 19 gólů dal český útočník při stejném počtu hráčů na ledě a je v této statistice na děleném třetím místě s Davidem Pastrňákem. Za čtyři minuty ale Nico Hischier druhým zásahem vrátil New Jersey tříbrankový náskok a Devils si už překvapivou výhru nenechali vzít.

“Nešlo nám to. Často jsme si špatně přihráli, ani jsme nehráli s takovým nasazením jako obvykle,” uvedl Vrána.

Chytil otevřel ve 2. minutě skóre nenápadnou střelou z levého

Zdroj: Kubalík dvěma góly zařídil výhru Chicaga, Pastrňák po dvanácti zápasech nebodoval