Argentina přepisuje svou fotbalovou historii. Ligový tým angažoval transgender posilu

0 49

V Argentině je to vůbec poprvé, co klub v oficiální ženské lize angažoval trans hráčku. Gómezová bude hrát rovnou nejvyšší ženskou soutěž Primera Division. Nová posila zaujala na sociálních sítích, její přestupovou fotku fanoušci hodně sdíleli.

Do argentinské soutěže přestoupila z klubu Toronto City a pro argentinská média popsala svůj vztah ke kopané.

“Fotbal mi pomohl při změně mé osobnosti a mé sexuality. Vždycky to pro mě bylo pozitivní rozptýlení. V každém klubu, ve kterém jsem hrála, se ke mně chovali dobře,” vysvětlila dvaadvacetiletá hráčka svůj vztah ke sportu.

Gómezová se k profesionálnímu fotbalu dostala díky skvělým výkonům v argentinském klubu Malvínes, který hraje regionální amatérskou ligu. V klubu byla nejlepší střelkyní a dvakrát s ním vyhrála ligový titul, čímž zaujala profesionální kluby.

“Ve fotbale máme všichni stejný cíl a v žádném týmu jsem se necítila nějak stranou, byla jsem součástí,” dodala v rozhovoru pro místní média s úsměvem.

Ve Ville San Carlos ji ale čeká spousta práce se zachraňováním týmu v nejvyšší soutěži, protože tým v rozehrané sezoně uhrál jedinou tříbodovou výhru a po remíze 2:2 v posledním zápase proti Social Atletico Television je na dně tabulky. Na začátku jarní části Villu navíc čeká zápas proti vedoucímu týmu tabulky Boca Juniors. Úkolem Gómezové bude

Zdroj: Argentina přepisuje svou fotbalovou historii. Ligový tým angažoval transgender posilu

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.