Česká trofej zmizela. Thomasovi ukradli vázu za vítězství v Tour de France

0 0

Londýn/Praha – Velšský cyklista Geraint Thomas přišel o trofej, kterou si vysloužil vítězstvím v letošním ročníku Tour de France. Váza z dílen sklářů v Novém Boru zmizela po výstavě v anglickém Birminghamu.

Stáj Sky, za kterou Thomas jezdí, zapůjčila všechny tři trofeje, které letos na podnicích Grand Tour získala, společnosti Pinarello. Proslulý výrobce kol je vystavoval na Cycle Show v Birminghamu. Během závěrečného úklidu ale zůstala Thomasova váza na chvilku bez dozoru, čehož neznámý lupič využil. Případ okamžitě začala vyšetřovat policie.

“Jsme tím naprosto zničeni. Přejímáme za to plnou odpovědnost a osobně jsme se Geraintovi omluvili,” sdělil Richard Hemington, jednatel Pinarella. “Samozřejmě doufáme, že trofej bude nalezena,” doplnil.

“Je to neuvěřitelná smůla, že se něco takového stalo. Je bez vší pochybnosti, že ať už ji vzal kdokoliv, má pro něj nějakou omezenou cenu, zato pro mě a pro tým je hodnota nevyčíslitelná,” reagoval samotný Thomas.

“Doufejme, že ten, kdo ji vzal, v sobě najde dost cti, aby ji vrátil. Trofej je důležitá, ale stejně se nejvíc počítají úžasné zážitky z letošního roku. A ty mi nikdo vzít nemůže,” dodal vítěz nejprestižnějšího cyklistického podniku planety.

I díky tomu, že generálním partnerem Tour de France je automobilka Škoda, vznikají trofeje pro vítěze Tour de France ve sklárnách

Zdroj: Česká trofej zmizela. Thomasovi ukradli vázu za vítězství v Tour de France

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.