Cíl splněn. Lacko si po náročné sezoně zajistil titul vicemistra Evropy

0 0

Jarama (Od našeho zvláštního zpravodaje) – Adam Lacko si hned v prvním nedělním závodě zajistil titul vicemistra Evropy v závodech tahačů na okruzích. Loňský šampion dojel v Jaramě třetí hned za svým pronásledovatelem Antoniem Albacetem, čímž si zajistil dostatečný náskok

“Vzhledem k průběhu letošní sezony, která byla poznamenána velkými zdravotními problémy, je pro mě tohle druhé místo na úrovni loňského titulu,” řekl Lacko českým novinářům přímo v dějišti závodu.

Cesta ke stříbrné pojistce byla relativně klidná. Lacko startoval ze třetího místa na startovním roštu a tuto příčku si držel celých dvanáct kol za Albacetem a v čele jezdícím jistým letošním šampionem Jochenem Hahnem. Právě s německým veteránem, se už tři roky střídají na evropském truckovém trůnu.

“Byl jsem v klidu, zvlášť když vypadl za mnou jedoucí nebezpečný Maďar Kiss. Kiss. Věděl jsem, že mě může předjet i Sascha Lenz a i na čtvrtém místě pořád budu mít jistotu,” uvedl 34letý pilot. Kissův výpadek zajistil roudnické Buggyře definitivně třetí místo v hodnocení týmů.

V závěrečném závodě s otočeným pořadím osmičky jezdců na startu byl Lacko pátý. Jeho týmový kolega Oly Janes z Británie obsadil celkové třetí místo v Grammer Cupu, což je soutěž nováčků a pilotů, kteří se v předchozích sezonách pravidelně nejezdil v

Zdroj: Cíl splněn. Lacko si po náročné sezoně zajistil titul vicemistra Evropy

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.