Dortmund v lize na úvod doma padl nejrychlejším gólem

0 2

Berlín– Fotbalisté Dortmundu nezvládli start německé ligy a prohráli na domácím hřišti s Leverkusenem 0:2. Skóre otevřel už devět sekund po úvodním hvizdu Karim Bellarabi, a vstřelil tak nejrychlejší branku v historii bundesligy.

Ani Schalke se zápas prvního kola nepovedl, v Hannoveru prohrálo 1:2. V 47. minutě se prosadil útočník hostů Klaas-Jan Huntelaar, Hannover ale obrátil zápas brankami v 67. a 70. minutě, které vstřelili Edgar Prib a Joselu. Freiburg s Vladimírem Daridou a Pavlem Krmašem v základní sestavě prohrál ve Frankfurtu 0:1.

Dortmund zaskočil rychlý gól

Bellarabi nejrychlejším gólem v historii bundesligy překonal rekord, který drželi Ulf Kirsten, Giovane Elber a Paul Freier za trefy v jedenácté sekundě utkání. Dortmund byl rychle inkasovaným gólem evidentně zaskočený. V 18. minutě ohrozil branku dortmundského Langeraka z přímého kopu Calhanoglu, jeho střela šla těsně vedle.

Borussia zahrozila poprvé v 55. minutě, Aubameyang po zemi přihrál do šestnáctky posile z FC Turín Immobilemu, obránce Toprak ale stihl včas zakročit. Ani závěrečný tlak nedokázal Dortmund přetavit ve vyrovnávací gól, v páté minutě nastavení naopak výhru Leverkusenu zpečetil útočník Stefan Kiessling, jemuž na gól nahrál rekordman Bellarabi.

Huntelaar znovu pálil v prvním utkání

V prvním poločase zápasu Hannover – Schalke viděli fanoušci taktickou bitvu, jedinou větší šanci domácího týmu měl španělský

Zdroj: Dortmund v lize na úvod doma padl nejrychlejším gólem