Formule 1 versus formule 1,5. Tři týmy vyčnívají, zbytek se pod stolem pere o drobky

0 1

Analýza – Nedělní Velká cena Mexika nejen že korunovala Lewise Hamiltona letošním šampionem formule 1, ale byla přímo učebnicovou ukázkou rozdělení současného startovního roštu na dvě kasty.

Zatímco piloti tří špičkových týmů spolu dokázali plus mínus držet krok, “nejlepší ze zbytku světa” byli rádi, že od lídrů na relativně krátké a rychlé trati nedostali hned dvě kola.

Tajemná šifra FMR

Těmi třemi vyvolenými jsou (v abecedním pořadí) stáje Ferrari, Mercedes a Red Bull – pro zjednodušení FMR. Díky silnému finančnímu zázemí, týmům zkušených inženýrů a techniků a v neposlední řadě i zásluhou výborných pilotů právě toto trio válcuje svět F1 už celou dekádu – hybridy nehybridy.

Vždyť od roku 2007 jen dvakrát získal titul pilot z jiné stáje (2008 McLaren a 2009 Brawn, tedy předchůdce dnešního Mercedesu).

Dominanci “Velké trojky” ještě lépe ilustruje pohled na konečné výsledky předchozích sezon. Abychom našli v top 5 závodníka v jiných týmových barvách než FMR, musíme zabrousit do roku 2015. To byl celkově pátý Valtteri Bottas ve Williamsu. Ostatně, ten už teď pilotuje Mercedes…

V Mexiku si jezdci FMR zbytek pole “podali” extrémně. Začalo to už kvalifikací. Do její poslední části pochopitelně postoupila kompletní šestka “vyvolených”, která se následně naskládala do prvních tří řad startovního roštu Grand Prix.

Zdroj: Formule 1 versus formule 1,5. Tři týmy vyčnívají, zbytek se pod stolem pere o drobky

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.