Hanika a Kornfeil jdou do boje o nejvyšší příčky Moto3

0 13

Losail – Tradiční noční závod na katarském Losailu začne sezonu světového šampionátu silničních motocyklů, která se může zapsal do dějin českého motoristického sportu. Karel Hanika a Jakub Kornfeil v předsezónních testech ukázali, že mají ve třídě Moto3 šanci být mezi nejlepšími.

V posledních testech nejslabší kategorie, které se konaly minulý ten ve španělském Jerezu, byl sice nejrychlejší Jack Miller, ale Hanika obsadil třetí místo a Kornfeil čtvrté. Oba se přitom na Australana ztratili jen něco přes 12 setin vteřiny.

Cesta vzhůru jako podle šablony

Nepočítají byť zasloužilý, ale ojedinělý triumf Karla Abrahama v závodě Moto2 ve Valencii v roce 2010, bojoval naposledy pravidelně o čelní příčky Lukáš Pešek ve stopětadvacítkách před sedmi lety.

A teď jsou na seznamu potenciálních favoritů tuzemská jména hned dvě. I když Haniku s Kornfeilem od sebe dělí tři roky, jejich závodnické příběhy jsou až nápadně podobné.

Oba dostali šanci závodit v seriálu mladých nadějí Red Bull MotoGP Rookies Cup. Oba v něm vyhráli (Kornfeil v roce 2010, Hanika loni) a oba v této sezoně dostali k dispozici špičkovou motorku. Rozdíl je snad jen v tom, že Kornfeil mezi tím odjel už čtyři kompletní sezony v MS s nejlepším umístěním v závodě na pátém místě.