Komentář: Skvělé výkony v nedůstojných kulisách. Královna sportu v Kataru trpí

0 1

V pondělí večer byl na stadionu alespoň nějaký hluk. Členové etiopské komunity hlasitě povzbuzovali své favority v pětikilometrovém závodě vytrvalců. Hlouček fanoušků s vlajkami se po zlaté obhajobě Muktara Edrise bouřlivě radoval, poskakoval a oslavoval společně s vítězem.

Něco podobného bylo k vidění ještě při ženské desítce v sobotu, kdy atmosféra místy připomínala skandování známé z fotbalových stadionů. Tím ale veškerá pozitiva kolem návštěvnosti šampionátu končí.

Kapacita Chalífova stadionu byla pro účely MS snížena ze 40 na 21 tisíc, ale ani tak nedokážou Katařané sedačky zaplnit. V pátek dorazilo podle Mezinárodní atletické federace IAAF 11 800 diváků, v sobotu o pět stovek méně. V neděli už to byla neomluvitelná ostuda.

Když fenomenální Jamajčanka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová jako první sprinterka v historii počtvrté vyhrála stovku na MS, z tribun ztichlého stadionu přihlíželo možná tisíc diváků. Nedůstojné, hrozné.

Organizátoři měli s prodejem vstupenek takové problémy, že některé podle Guardianu rozdali zadarmo dělníkům z Afriky a katarským dětem. Kdo čekal, že mezi místními nebude o šampionát zájem, měl pravdu.

Žádné ovace? Kruté a demotivující

“Je to katastrofa,” řekl při hodnocení atmosféry na začátku šampionátu na rovinu francouzský vícebojař Kévin Mayer, držitel světového rekordu a jedna z největších atletických hvězd současnosti.

“Naše vedení hrozně selhalo, když nechá atlety tohle podstupovat. Nezaslouží si

Zdroj: Komentář: Skvělé výkony v nedůstojných kulisách. Královna sportu v Kataru trpí

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.