Vodní král Lacko v Le Mans vyhrál první nedělní jízdu a je blízko druhé příčky

0 0

Pilot roudnické stáje potvrdil, že miluje závodění na vodě. Za deště vyhrál nejen kvalifikaci, ale suverénně stylem start-cíl také první jízdu. Druhý za ním dojel Albacete, čímž český pilot ukrojil z jeho náskoku pět bodů. Zároveň v pondělí po obědě získal pro Buggyru další jubileum.

“Jsem nadšený. Celý závod se mi podařilo odjet naprosto bez chyb a každé kolo jsem zajížděl dobré časy. Z pohledu diváka to mohl být asi nudný závod, ale musel jsem se soustředit opravdu po celou dobu, abych nikde nezaváhal a nedal ostatním šanci mě dostihnout. Tímto vítězstvím se mi s VK50 podařilo pro Buggyru získat další jubileum, a to dvoustý pohár za první místo v jednotlivcích od roku 2001, z čehož mám samozřejmě velkou radost,” uvedl Lacko.

V jízdě číslo dvě s obráceným pořadím na startu sice Lacko původně skončil šestý, ale nakonec byl klasifikován na páté pozici. Albacete totiž dostal po projetí cílem trest za zkrácení dráhy a ten jej posunul za pilota Buggyry. Španěl před posledním závodním víkendem na domácí půdě v Jaramě k dobru jen tři body.

“Sice se o mé konečné pozici rozhodlo až u stolu, ale i body za páté místo jsou důležité. Antonio (Albacete) si tam zkrátil trať a získal tím tak

Zdroj: Vodní král Lacko v Le Mans vyhrál první nedělní jízdu a je blízko druhé příčky

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.