Kornfeil pátý, v Silverstone bodovali všichni Češi

0 4

Silverstone – Jakub Kornfeil v dnešní Velké ceně Velké Británie silničních motocyklů svoje nejlepší umístění kariéry, když ve třídě Moto3 dojel na pátém místě, Karel Hanika byl dvanáctý. Bodoval i Karel Abraham, jenž obsadil v závodě MotoGP v 13. místo.

Oba čeští závodníci sice startovali až z hloubi druhé desítky, ale hlavně Kornfeilovi se úvod závodu nadmíru vydařil.Jezdec v sedle KTM se v jedné chvíli prosadil dokonce až na čtvrtou příčku.

Pak ale začal trochu zvolňovat a na konci první desítky aktuálního pořadí se dokonce setkal s Hanikou, jemuž se také podařilo prodrat kupředu.

V závěru se Kornfeil usadil v čele velké skupiny jezdců, která pronásledovala vedoucí čtveřici. Zatímco pro vítězství si dojel Alex Rins před Alexem Marquezem a Eneou Bastianinim, pátou pozici až k cílové čáře ubránil Kornfeil, čímž si vyrovnal stejné umístění z letošního závodu v Texasu a Brna v roce 2010 (to bylo ještě ve třídě do 125 ccm).