Kornfeil získal dva body, Hanika si natloukl a Abrahama zlomila bolest

0 0

Alcaňiz – Jakub Kornfeil dosáhl díky pohromě favoritů v posledním kole po konečné revizi výsledků na 14. místo a ze závodu třídy Moto3 v rámci Velké ceny Aragonie silničních motocyklů si odveze dva body. Karel Hanika sedm kole před koncem spadl. Karel Abraham kvůli bolestem v poraněné noze ze závodu MotoGP odstoupil.

Kornfeilovi přálo štěstí

Zatímco Hanika odstartoval slušně a brzy se dobýval do první desítky, Kornfeilovi první kolo vůbec nevyšlo a byl rázem až kdesi za dvacátou pozicí.

Hanika se držel na bodované příčce až do osudné chyby, kdy ho sedm kol před koncem motorka doslova katapultovala ze sedla a nazlobený český jezdec se štěstím vyvázl bez zranění.

Pád Karla Haniky:

V té době se Kornfeil pohyboval kolem 19. příčky. Ovšem v posledním kole spadli nezávisle na sobě soupeři v boji o titul Danny Kent a Enea Bastianini i Hanikův týmový kolega Brad Binder a to Kornfeil využil k uchvácení 14. pozice. Pro vítězství si dojel Portugalec Miguel Oliveira, jenž se tak vrátil do teoretické hry o titul.

Lorenzo snížil náskok Rossiho

Závod královské třídy MotoGP od startu ovládl Jorge Lorenzo, který si dojel pro šestý triumf v této sezoně. V úvodu jezdce Yamahy stíhal obhájce titulu Marc Marquez, který ale brzy spadl a jeho

Zdroj: Kornfeil získal dva body, Hanika si natloukl a Abrahama zlomila bolest