Král Norbi. Maďarský hrdina vyhrál hororové finále “plechovek”

0 4

I když formule 1 byla, co se týče boje o titul, letos v podstatě nuda, jiné motoristické disciplíny to bohatě vynahradily. Ať už šlo před pár týdny o rozhodující podnik MS v rallyekrosu nebo teď v neděli o vyvrcholení globálního šampionátu cestovních vozů WTCR.

I když před posledními třemi jízdami v malajském Sepangu bylo jisté, že titul neobhájí veterán Gabriele Tarquini, značka Hyundai měla stále velké želízko v ohni. Do Malajsie totiž jako lídr přiletěl její pilot Norbert Michelisz, na něhož ztrácel devět bodů Esteban Guerrieri z Argentiny v Hondě.

Dvojice pilotů vozů Lynk & Co (čtěte luxusní divize Číňany vlastněného Volva) Yvan Muller a Thed Björk měla spíš už jen matematickou naději.

To se pak v Sepangu potvrdilo, když v poslední jízdě celé sezony zbyli v boji o titul jen Maďar a Argentinec. Mimochodem, oba aspiranti na korunu šampiona mají své vazby na Česko.

Zatímco Michelisz v Brně závodil v pohárovém Seat Leon Eurocopu a pak v roce 2010 v MS cestovních vozů, Guerrieri v téže sezoně jezdil za českou stáj ISR Racing ve Formuli Renault 3.5 Series. Jeden díl seriálu se tehdy jel také na Masarykově okruhu a tehdejší aspirant na start v F1 oba závody vyhrál.

Běsnění živlů: voda i oheň

Ale zpátky

Zdroj: Král Norbi. Maďarský hrdina vyhrál hororové finále “plechovek”

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.