Kubiena byl na úvod Dakaru mezi čtyřkolkáři třetí, Prokop se naháněl s Alonsem

0 4

Výborně vyšla první etapa historie slavné soutěže na Blízkém Východě pro českého čtyřkolkáře Tomáše Kubienu, který v ní na stroji značky Ibos obsadil třetí místo. Za lídrem Ignaciem Casalem z Chile zaostal o necelých sedm minut. Zdeněk Tůma je po prvním dni osmnáctý.

Martin Prokop ve Fordu byl po třech defektech klasifikován na 12. pozici, pouhých deset vteřin za dvojnásobným mistrem světa formule 1 Fernandem Alonsem s Toyotou.

Martin Prokop o první etapě:

Miroslav Zapletal se po tříleté pauze vrátil na Dakar 20. příčkou. Boris Vaculík je klasifikován jako sedmadvacátý. První rychlostní test dokončil také Tomáš Ouředníček (všichni tři ve Fordu).

Pořadí ovládli jezdci vozů Mini, V top 3 se seřadili senzační etapový vítěz Vaidotas Zala z Litvy a veteráni Stéphana Peterhansel a Carlos Sainz. Loňský šampion Násir Al Attíja v Toyotě skončil hned za nimi. První čtveřice se vešla do pěti a půl minuty.

Dobře do soutěže vstoupili také čeští motocyklisté. Trio Milan Engel, nováček Martin Michek a Jan Brabec se v nabité konkurenci umístilo kolem 30. místa.

Milan Engel v cíli první etapy:

“Jsem spokojený s výsledkem i tím, že jsem v premiérové etapě na Dakaru dojel do cíle zdravej. Startoval jsem ze 130. místa, takže bylo pekelné se prokousávat přes všechny ty jezdce

Zdroj: Kubiena byl na úvod Dakaru mezi čtyřkolkáři třetí, Prokop se naháněl s Alonsem