Limity se mají posouvat jen na okruhu, nabádá motorkáře bývalý úspěšný závodník Pešek

0 2

Vedle malých dětí jste začal dělat motocyklové kurzy i pro dospělé motorkáře. Co jim jako bývalý závodník MotoGP můžete dát?

Učíme dospělé závodníky a učíme dospělé pro běžný provoz na silnici. Těm druhým dáváme hlavně techniku řízení motocyklu, kterou nemají. Vysvětlujeme jim věci typu, proč a co se na motorce dělá a jaký to má efekt, když to uděláte. Snažíme se hodně pracovat s rovnováhou. Ač je to smutné, dost lidí na motorce neřeší, že mají nějakou rovnováhu. Berou to automaticky. Když se rozjedete na nějakých šedesát kilometrů v hodině, nemusíte ji řešit, protože působí odstředivá síla. Ale jakmile zpomalíte na dvacet, začnete se najednou třepat.

Jak své žáky takové věci učíte?

Prakticky je vracíme na začátek, protože nemají základy. Všichni chtějí jezdit rychle. To je jednoduchý. Ale neumí jezdit pomalu. Jde o základy a bezpečnost.

Stal jste se tváří nové kampaně Besipu zaměřené na bezpečnost motocyklistů. Co je na českých silnicích, tedy kromě jejich nevyhovujícího stavu, pro motorkáře největším nebezpečím?

Cílem projektu je, aby co nejméně motorkářů umíralo na sinicích. My se samozřejmě můžeme snažit jakkoliv, ale pokud nás lidi nebudou vnímat a nebudou se chtít zlepšit, nikam se neposuneme. Projekt je postavený na tom, že lidi, kteří jezdí na motorkách, se často snaží

Zdroj: Limity se mají posouvat jen na okruhu, nabádá motorkáře bývalý úspěšný závodník Pešek

Tagged with:

Similar articles

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.